2016
V rámci ateliérové výstavy Projekt Program jsem realizoval několik prací, které vznikly na zadání umělců a teoretiků.
Kancelářská kaple sv. Cyrila a sv. Metoděje
zadaní: Sol Lewit – Práce, která není originál

Papírna Perla představuje kostelní chrám. Největší hala jest hlavní lodí, která k sobě poutá další boční oltáře a kaple. Jednou z nich je i boční kancelářová kaple sv. Cyrila a sv. Metoděje. Jedná se o duplikaci stejnojmenného chrámu, jenž se nachází v menším hanáckém městě Prostějově.
Malby na igelitu, které tvoří kapli, vycházejí z prací Nadi Máčalové, které byly vystaveny v galerii Cyril, tedy ve věži Prostějovského kostela. 
Umělec Pitomec
Inspirací bylo zadání Raqs Collective - Šíření moudrosti
 
Jarní vydání imaginárního periodika parodizující jeden z možných pohledů společnosti na současné umění. 
Práce vznikla v rámci ateliérového workshopu a výstavy Projekt Program ve Vraném nad Vltavou. Časopis byl na tomto místě roznesen po poštovních schránkách a dále umístěn na výstavě.
 
 
Inspirací bylo zadání Raqs Collective - Šíření moudrosti
Cars are Dirty
zadaní: Jill Magid

1.     Vybrané dílo: Lenka Klodová, akce „Cars are dirty“ (podzim 2015)
2.     Vztah k dílu: Přímý divák, kterému akce dosud vibruje v paměti
3.     Paměť: Dílo si stále živě pamatuji, pociťuji - údiv, obavu, radost a pobavení
4.     Diskuse: Proběhla během konzultací ateliéru environmentu v březnu 2016
5.     Znovu prožitek: Namáhavá fyzická činnost, vznikající taháním pneumatiky
6.     Vytvoř práci: Lenka Klodová je známá pro své performance spojené s tělem, často užívajíce metody vtipného konceptu. V její práci „Cars are dirty“ (dvěma auty si nechala roztrhnout šaty a poté pozvedla ceduli s oním nápisem) spatřuji několik rovin, kromě té konceptuálně humorní i tu vážnější, která pokračuje v diskusi neekologické existence aut.
Svou prací jsem se pokusil podobnou formou zobrazit stejné téma, též ve více rovinách. 
Meruňkové bouldery
zadaní: Attila Szucz – Následuj svůj sen

1.     Zdál se mi sen o dvoře, na kterém se nacházely dva menší stromy. Asi jabloně nebo něco jiného. Pak tam byly dva záhony. U toho zadnějšího byla lavička a na ní seděl děda, každý mu tak říkal. Přisedl jsem si k němu, povídali jsme si. Po chvíli mi děda nabídl meruňku, a pak celý meruňkový keř. Od té doby jsem se o něj musel starat, ale byl jsem rád, neboť mi děda ukázal, co stačí, aby člověk mohl ležet v posteli a jíst meruně.
2.     Podstatný čas trávím lezením. V létě po skalách, a když je ziměji, tak na stěně či na boulderech (menší lezecké stěny bez lana / jištění). Nedávno jsem se několik týdnů pral s lezeckou cestou oranžové barvy. Dlouho jsem ji nemohl překonat, chyty byly moc kulaté a nebraly. Pokořil jsem ji?
Mlýnská - Brno radostné/bolestné
zadatání: Osamu Okamura

Z mého pohledu se radost i bolest v Brně rozdává v okolí ulice, dle níž se jmenuje tato práce. Je to okolí starých továren, které dnes slouží jako sklady. Ulice jsou zašedlé. Jediná honosná klasicistní stavba tiše chátrá, naopak na Úřadu práce ve stylu sorely je čirý ruch. Vedle domu armády spásy, kde své dny tráví skupinky i jednotlivci z řad bezomovců, se nachází mateřské školka. Dětský smích a zpěv ptáků z místního pačíku naplňují ulice zvukem.