2018
Video vzniklo v průběhu mé účasti v kroužku keramiky, kam jsem se v září r. 2017 přihlásila. V kroužku jsem byla nejmladší účastnicí a již od začátku jsem měla potřebu vytvořit nějaký výstup, něco jako sociální projekt.
Po dobu mé účasti v kroužku jsem nikdy neměla žádné dotazy ohledně osobního života a informace, které jsem o mých „spolužáčkách“ získala jsem od nich pouze vyposlechla nebo se dozvěděla z cizích rozhovorů. Zajímalo mne zda má tato skupina žen, které spojuje stejný koníček, společné i něco jiného, než jen zálibu vytvářet věci z keramické hlíny a taky to, jak moc se od sebe vzájemně lišíme.
Zároveň taky mezi prvními věcmi, co mne na člověku zaujmou jsou ruce. Vypovídají o nás něco, jde z nich vyčíst jací jsme a čemu se věnujeme? Proto jsem zvolila záběr pouze na ruce zpracovávající hlínu. Každý člověk je jiný a i každá z nás se v osobním životě věnuje něčemu jinému a nebaví nás jen kreativní činnosti, pro většinu z nás byla účast v tomto kroužku vnímaná jako odreagování se po náročném dni v práci. Káždá z nás tedy byla i jiným způsobem sdílná a i když jsem se v první fázi chtěla dozvědět o všech, co nejvíce a vyvážit strukturu komentářů, abych vytvářela pravidelnější rytmus, zjistila jsem, že to není díky odlišnosti a povaze lidí možné.
Video je vytvořeno záběry na danou ženu a doplněno mým komentářem, dvě prázdné části bez účastnic jsou použity proto, že jedna žena si nepřála být natáčena a druhá nebyla přítomna, i přes to jsem chtěla komentáře použít, neboť i ony se mnou chodily do keramiky.