2018
Čurohlav je fantómem vernisáží, dalších kulturních akcí a parties. Jeho poselství by se dalo shrnout větou : Nebuďte čuráci! Chápu ho ale taky jako posla dávajícího uměleckému světu najevo jeho vlastní hranice vytyčené zdmi instituce a zažitých rituálů prezentace.
Po festivalu v Glastonbury, kde se zrodil z trusu a odpadků poprvé veřejně četl knihu Apocalypse Me od Jana Zálešáka zfetovaným a rozhněvaným "litter pickerům", kteří byli nespravedlivě vyhozeni z práce a mnohdy jim výdělek nepokryl ani cestovní výdaje. Nutno přiznat že jich bylo na pět set. Alespoň si vyslechli slova brněnského intelektuála. Pro lepší srozumitelnost Zálešákova textu jej Čurohlav kombinoval s citáty z Tao Te Ťingu.

Na jedné z vernisáží na FAVU VUT byly vystaveny obrazy s penisy. Narozdíl od ostatních návštěvníků byl Čurohlav nekriticky nadšený. Při úvodním slovu Pavla Sterce se tedy zfetoval plynem do zapalovačů. Návštěvníci jej proto vnímali spíše jako součást výstavy a instalaci, než jako jednoho z nich.

Tripldikr také zavítal na přednášku Kateřiny Šedé (KAŠE), kde se pokusil vyzískat od ní omluvu za zpackaný projekt UNESCO, který realizovala v Českém Krumlově. Nutno podotknout, že Čurohlav žil v tomto městě dvacet let. Stejně tak žil i rok na Cejlu a v Líšni. Takže má (tedy až na obličej) s KAŠÍ hodně společného. Umělkyně se neomluvila, alespoň si tedy pořezal ruku a dal firmě UNESCO sponzorský dar jednoho eura, několika pencí a pár zlotých. V tomto případě je však nutné jeho heslo poupravit na : Kateřino prosím, nedělej z nás čuráky!

Čurohlav též způsobil bouřlivé reakce na BLOODY SEXY HELLOWEEN party, kde se pokusil získat cenu za nejlepší kostým za pomoci prasečí krve a pětiset volebních lístků Miloše Zemana. Nevyšlo to jenom těsně.

V Bělehradě si zase zorganizoval na vernisáži malý workshop na téma Mixtape, aneb jak správně splnit zadání na toto téma. Stačil mu k tomu mixér a tejpa, které dohromady vytvoří divokou, téměř neovladatelnou rotující zběsilost ohrožující všechno a všechny okolo.

Jelikož se zrodil poměrně nedávno, byl také jednou z tváří hrdiny Džok Filmu. Další kulturní akce ho ale jistě ještě čekají, záleží jen, kdy se mu bude zase chtít někam zajít.