2019
Kolektivní venkovní instalace na Libeňském ostrově v rámci skupinové výstavy Dreamland II.
Kurátkorkou Terezou Špinkovou jsme byli jako kolektiv Radia Tuleň vyzváni k participaci a intervenci na výstavě Dreamland II na libeňském ostrově, konkrétně na polo-ostrůvku u baru Long Island. Vytvořením "dočasné autonomní pozorovatelny", která leží u břehu a je namířena na bující developerské projekty za řekou a v dalších částech ostrova, jsme chtěli zareagovat na proměny nejen této části Prahy, která často probíhá bez větší participace obyvatel města a vznikají v rámci ní nedostupné bytové jednotky.

V Pozorovatelně jsme se současně pokusili vytvořit jakousi autonomní klidovou zónu, vhodnou k rozjímání a odpočinku. Místa, které jinak ve velkoměstě postrádáme a místa, které svou polohou nutí člověka přemýšlet nad problémy, které Prahu trápí. Na místo jsme umístili dalekohledy a prázdné maloformátové sešity vhodné k zapisování japonských i západních haiku. Současně jsme vytvořili několik kusů haiku zinu "Haiku pro Libeňský ostrov". O pozorovatelně a situaci na "Libeňáku" také vznikla video-reportáž v naší režii.

 Akci uskutečnil kolektiv Radia Tuleň, v tomto případě odvedl velkou část práce Martin Pfann, Ludmila B. a zrzavá Kamila. 

Reportáž na Radiu Wave: https://wave.rozhlas.cz/u-rokytky-v-libni-umelci-upozornuji-na-mizeni-me...